Telč a okolí » Sport a rekreace

Sport a rekreace

Telč s rozmanitým okolím poskytuje celoroční vyžití ve sportu a láká k rekreaci. Od jara do pozdního podzimu můžete hrát golf na nedávno otevřeném hřišti. Přímo v Telči můžete hrát tenis na dobře udržovaných veřejnosti přístupných tenisových kurtech v místním klubu - informaci vám poskytneme v recepci. Po cyklotrasách a polních cestách vás povedou podrobné mapy, které jsou k dostání jak v recepci, tak v papírnictví, nebo prodejně tabáku. Pěšáci si mohou kdykoli vyrazit na hustou síť dobře značenýcj turistických cest (červená, modrá, zelená a žlutá značka). Cestou naleznete na každém místě dobré a ochotné lidi, připravené vám pomoci a poradit. Četné rybníky vás překvapí svou průzračnou vodou. V okolí je řada vyhlášených hospod, hospůdek a restaurací, kde mají dobře chlazené pivo a výtečně vaří. V zimě je kraj protkán řadou dobře udržovaných a značených lyžařských běžeckých tratí.

Kuželky

Golf a Tenis

V bezprostředním okolí Telče naleznete u obce Vanov velmi krásné 18 jamkové golfové hřiště. Ač relativně nové, pro veřejnost otevřené teprve před několika lety, skýtá velmi kvalitní a dobře udržované greeny, skvěle posazené do terénu Vysočiny. Stejně tak je v Telči a jeho okolí několik možností si zahrát tenis.

Pěší turistika

V Telči samé, stejně jako v jejím okolí je řada velmi pěkných a atraktivních turistických a pěších tras krásnou přírodou.

Koupání

V okolí Telče je nepřeberné množství rekreačních rybníků a vodních ploch vhodných ke koupání v romantických místech.

Cyklotrasy

Okolí Telče nabízí množství kvalitních tras na půldenní a celodenní výlety na kole.

Jízda na koni